Jaký skleník bude pro vás ten nejlepší?

Patříte mezi nadšené pěstitele, kteří si chtějí vlastnoručně a s láskou vypěstovat svou vlastní zeleninu nebo ovoce? V tom případě jste tady správně! Aby se vaše snaha a píle setkaly s kýženými výsledky, potřebujete pro pěstování správné podmínky. Praktickým řešením je pořízení skleníku, ve kterém se vámi vybraným odrůdám zeleniny či ovoce bude náramně dařit. Chcete poradit, jak skleník vybrat?

Podle čeho skleník vybírat?

Existuje hned několik vodítek, které vám pomohou se správným výběrem skleníku. V následujících řádcích vám je postupně představíme.

Velikost skleníku

Samozřejmě jedním z nejdůležitějších rozhodnutí je velikost skleníku. Dobře si výběr velikosti rozmyslete a berte v potaz nejen prostorové možnosti vaší zahrady, ale i skutečnost, jaké ovoce či zeleninu v něm budete pěstovat. Pamatujte, že jiné nároky na pěstování kladou například papriky, jiné zase salát nebo okurky.

Pro pohodlný výběr skleníku v akci či výprodeji neopomeňte navštívit slevový portál s širokou nabídkou zboží z českých eshopů – https://www.slewik.com/cs/dum-zahrada-akce-levne-vyprodej/skleniky/

skleniky-se-slevou-na-webu-slewik

Materiál konstrukce

Stejně tak důležitý je materiál konstrukce skleníku. Co se materiálu týče, v současné době máte na výběr hned z několika možností: hliníková konstrukce, ocelová konstrukce, žárově zinkovaný plech. Nejčastější volbou jsou hliníkové konstrukce, které jsou lehké, tvarově přizpůsobivé a odolné i vůči vyššímu zatížení. I konstrukce skleníku z žárově zinkovaného plechu se může pyšnit vysokou odolností, výdrží a životností.

Materiál výplně

Další rozhodnutí se týká výplňového materiálu skleníku. Dnes se již nemusíte spoléhat pouze na sklo, těmto dobám dávno odzvonilo. Sklo je samozřejmě považováno za klasiku, která je i dnes velice oblíbená a nabízí několik výhod: vysoká propustnost světla, snadná údržba, skvělé podmínky pro pěstování. Mezi nevýhody patří riziko rozbití. Dalším oblíbeným materiálem jsou plastové desky – polymetylakrylátové nebo polykarbonátové. Ty skvěle rozptylují světlo ve skleníku, jsou odolné a hodně toho vydrží.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s